Michek vyhrál navzdory pádu motokros v Holicích

3. července 2011 21:02 - HOLICE

Martin Michek z Orionu Litomyšl na stroji KTM vyhrál na blátivé trati v Holicích třetí závod sedmidílného mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. V průběžném pořadí zvýšil vedoucí Michek náskok před druhým Maďarem Kornélem Némethem na 22 bodů.

 

archiv

Cestu k dnešnímu prvenství ale neměl Michek snadnou. V první jízdě skončil po pádu šestý, druhou po boji vyhrál. Stejný počet 40 bodů jako Michek získali i Martin Žerava a Michal Kadleček, o pořadí tak rozhodl výsledek druhé jízdy.

Michek do první jízdy nejlépe odstartoval, na kluzké a bahnité trati se však po pádu dostal až na chvost startovního pole. Podobný osud z favoritů potkal po hromadném pádu i Jana Brabce, Németha, Michala Votroubka a Jiřího Čepeláka.

První jízdu tak suverénně vyhrál Petr Bartoš. "Když jsem se dostal na třetí místo za Michka a Čepeláka, byl jsem docela spokojený. Jenže spadl jeden a potom i druhý. Nedá se říct, že jsem vyhrál kvůli tomu, že bych byl nejrychlejší. Měl jsem více štěstí než soupeři," poznamenal v cíli Bartoš.

Ve třídě MX2 potvrdil roli favorita v první jízdě Francouz Florent Richier, který ale v druhém závodu spadl a skončil až dvanáctý. Druhá jízda se stala kořistí Petra Smitky. Podle představ nevyšel závod v Holicích vedoucímu jezdci seriálu Josefu Kulhavému, jenž v první jízdě obsadil sedmé a v druhé pak čtvrté místo.

Šampionát pokračuje 24. července čtvrtým závodem ve Vranově u Brna.

Závod MMČR v motokrosu v Holicích:
MX3-Open:
První jízda: 1. Bartoš (Orion Litomyšl/KTM), 2. Kadleček (KRTZ IV v AČR/Husaberg), 3. Németh (Maď./LR Cosmetic-ADOS tým/KTM), 4. Žerava (Motoman tým/Honda), 5. Matocha (LR Cosmetic-ADOS tým/KTM), 6. Michek (Orion Litomyšl/KTM).
Druhá jízda: 1. Michek, 2. Žerava, 3. Čepelák (Osička MX tým/Yamaha), 4. Kadleček, 5. Michalec (UFO Racing tým/Honda), 6. Kohút (SR/(LR Cosmetic-ADOS tým/KTM)
Celkově: 1. Michek 40, 2. Žerava 40, 3. Kadleček 40, 4. Bartoš 38, 5. Michalec 29, 6. Čepelák 28.
Průběžné pořadí: 1. Michek 135, 2. Németh 113, 3. Čepelák 102, 4. Kadleček 100, 5. Bartoš 96, 6. Žerava 89.
MX2:
První jízda: 1. Richier (Fr./Osička MX tým/Kawasaki), 2. Smitka (MCF TM Racing/TM), 3. Sukup (Osička MX tým/Kawasaki).
Druhá jízda: 1. Smitka, 2. Šimko (SR/LR Cosmetic.ADOS tým/KTM), 3. Sukup.
Celkově: 1. Smitka 47, 2. Sukup 40, 3. Richier 34.
Průběžné pořadí: 1. Kulhavý (KRTZ IV v AČR/Suzuki) 117, 2. Sukup 112, 3. Špičák 100.
Veteráni:
Celkově: 1. Mrázek (Orion Litomyšl/Yamaha), 2. Gottvald (Gottbros/TM), 3. Skalka (Klášterec nad Orlicí/Honda).
Průběžné pořadí: 1. Mrázek 147, 2. Skalka 117, 3. Gottvald 97.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: