Motocyklista Rossi má z japonské GP zlomený malíček

6. října 2011 15:25 - ŘÍM

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi má z nedělní motocyklové Velké ceny Japonska zlomený malíček. Italský hvězdný jezdec se zranil v Motegi při pádu, který jej zastavil hned v prvním kole závodu královské kubatury MotoGP.

 

David W. Černý, Reuters

Při podrobném vyšetření v nemocnici v severoitalském městě Cattolica se nyní ukázalo, že si Rossi při havárii přivodil vlasovou zlomeninu v místě svého někdejšího zranění na levé ruce z roku 1995. Kvůli bolesti a otoku nebude Rossi schopen ve čtvrtek v Jerezu absolvovat oficiální testování stroje Ducati Desmosedici GP12 pro sezonu 2012. Na španělském okruhu za něj podle webu MotoGP.com zaskočí americký týmový kolega Nicky Hayden.

Rossiho start ve Velké ceně Austrálie, která se pojede na konci příštího týdne, by neměl být ohrožen.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.