Zraněný Barberá v Austrálii nepojede, v MotoGP ho nahradí Cudlin

8. října 2011 11:59 - MELBOURNE

Zraněného španělského motocyklového závodníka Héctora Barberu nahradí příští víkend ve Velké ceně Austrálie domácí jezdec Damian Cudlin. Ten si odbyl debut v MotoGP před týdnem v japonském Motegi, kde startoval místo italského veterána Lorise Capirossiho.

 

Yuriko Nakao , Reuters

Barberu vyřadil ze startu na Phillip Islandu pád v Motegi, při němž utrpěl mnohačetnou zlomeninu pravé klíční kosti. Ve středu se podrobil v Barceloně operaci a za pět dnů by mohl začít s lehčí fyzickou aktivitou.

"Je to další skvělá šance, nemůžu tomu uvěřit. Před týdnem jsem jel poprvé v MotoGP a byl to šok. Nikdy předtím jsem v Motegi nestartoval a musel jsem se za krátký čas naučit spoustu věcí," poznamenal Cudlin, jenž při svém debutu Grand Prix Japonska nedokonči. "Teď už to bude lepší. Trať na Phillip Islandu znám, to mi dodá sebevědomí," dodal osmadvacetiletý jezdec.

V Austrálii by se do mistrovství světa mohl vrátit Karel Abraham, jenž závod v Japonsku vynechal kvůli zdravotním problémům po pádu v předchozí Velké ceně Aragonie.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.