VIDEO: Smrt Simoncelliho jezdce zdrtila. Byl to skvělý kluk, smutní Abraham

24. října 2011 07:36 - PRAHA

Tragická nehoda motocyklového jezdce Marca Simoncelliho během Velké ceny Malajsie otřásla celým motoristickým světem. Čtyřiadvacetiletý Ital byl ve světě závodních motocyklů velmi oblíbený u fanoušků i ostatních jezdců, navíc si získal respekt titulem mistra světa z roku 2008 v kategorii do 250 ccm. Jezdec Hondy podlehl zraněním poté, co přišel o helmu při pádu v zatáčce a narazili do něj další dva jezdci.

 

ČTK/AP

"Je mi to strašně líto. Takové věci by se neměly stávat. Já i celý tým soucítíme především s jeho rodinou, ale i s jeho týmem a přáteli," uvedl v tiskové zprávě Abraham, jenž spolu se Simoncellim jezdil i v nižších třídách do 125 a 250 ccm. "Marco byl skvělý jezdec i člověk, byl velice zábavný a rád se s každým vyfotil nebo prohodil pár slov. Všichni v týmu jsme ho měli velice rádi a fandili jsme mu, i když byl i náš soupeř," dodal český jezdec.

Náhlá smrt kolegy zdrtila i ostatní jezdce. "Sic (přezdívka Simoncelliho) byl jako můj mladší brácha. Tvrdák na trati, pohodář v životě. Pořád tomu nemůžu uvěřit, bude mi obrovsky chybět," smutnil legendární Valentino Rossi.

"V takové chvíli nevím co říct. Marco, odpočívej v pokoji," uvedl loňský mistr světa Jorge Lorenzo ze Španělska, jenž v Malajsii nestartoval kvůli havárii z Austrálie, při níž málem přišel o prst na ruce.

Šampión z roku 2006 Nicky Hayden byl přímým účastníkem nehody. "Viděl jsem Marka upadnout. Když vyjížděl ze zatáčky, podjela mu zadní část motorky a neudržel stabilitu. Cítím se hrozně. Na trati jsme všichni bratry. Marco, budeš mám moc chybět," řekl Američan.

Druhé úmrtí v mistrovství světa během 14 měsíců

Simoncelliho smrt je druhým úmrtím v mistrovství světa během 14 měsíců. Při loňské Velké ceně San Marina v Misanu zahynul ve třídě Moto2 Japonec Šoja Tomizawa po podobném incidentu, kdy do něj po pádu také narazily dvě motorky. V královské MotoGP došlo k smrtelné havárii naposledy v roce 2003, tehdy v Grand Prix Japonska zahynul domácí Daidžiro Kató.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.