Abraham zajel na mokru ve Valencii čtvrtý čas v tréninku

4. listopadu 2011 15:54 - VALENCIE

Karel Abraham zajel čtvrtý čas v druhém tréninku na nedělní Velkou cenu Valencie, v jeho posledním kole měl však těžký pád, při němž poničil svou ducati. Jediný český závodník v královské třídě MotoGP se čtvrtým místem před závěrečnou Grand Prix sezony blýskl na mokré trati, dopoledne na suchu byl třináctý.

 

Igor Šefr, ČTK

Jednadvacetiletý Abraham zaostal v druhém tréninku sekundu za nejrychlejším Álvarem Bautistou ze Španělska. Ten byl zhruba o dvě a půl sekundy pomalejší než už jistý mistr světa Casey Stoner, který vyhrál první trénink. Na Australana ztratil Abraham dopoledne půldruhé sekundy.

"Dopoledne bylo napůl sucho a napůl mokro, což je pro mě úplně to nejhorší, takže třinácté místo nepovažuju za špatný výsledek. Navíc odpoledne v dešti to bylo mnohem lepší," uvedl na svém webu Abraham.

"Jen je škoda, že jsem to na konci trochu přehnal, šel jsem pozdě na brzdy a skončilo to pádem. Trochu to odnesla motorka, ale mně se naštěstí nic nestalo," dodal český jezdec, jenž před rokem ve Valencii vyhrál v kategorii Moto2.

V nejslabší kategorii do 125 ccm byl Jakub Kornfeil osmnáctý a devatenáctý.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.