Rubriky:

Motocykly

Motocyklista Pešek se po roce vrací na mistrovství světa

21. února 2012 12:14 - PRAHA

Motocyklový jezdec Lukáš Pešek se po roční přestávce vrací do mistrovství světa. Vítěz dvou Grand Prix z roku 2007 však nebude pokračovat ani v jedné ze tří kategorií elitního šampionátu, ale ve třídě supersport. První start ve "druhé lize" jej čeká již o tomto víkendu, kdy na Phillip Islandu seriál startuje. Závody supersportů jsou totiž již tradičně součástí programu MS superbiků.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Loni jsem byl nucen udělat z pohledu kariéry krok zpět, teď je to krok kupředu. Uvidíme, jestli supersporty nebo superbiky budou do budoucna šampionáty, kterých bych se mohl zúčastňovat," uvedl Pešek.

V elitním MS silničních motocyklů dojezdil Pešek v roce 2010, kdy hájil barvy italského týmu Matteoni Racing. Skončil tehdy ještě před koncem šampionátu Moto2 po sporech s vedením stáje a loni již místo v MS nezískal. Startoval pak ve španělském šampionátu a podílel se na vývoji nového motocyklu IAMT.

Ve druhé polovině sezóny závodil v německém seriálu IDM se supersportem, za jehož řidítky zůstane i letos. "Jsou to normální motorky, které se dají koupit. Samozřejmě, že jsou upraveny a úprav je nepočítaně, ale motorka vychází ze standardní," popsal šestadvacetiletý jezdec kategorii, ve které bude startovat.

"Mezi supersporty a Moto2 je stejný rozdíl jako mezi supebiky a MotoGP," doplnil Pešek, který bude jezdit za český tým ProRace s motocyklem honda.

Pražský rodák by se v letošní sezóně rád pohyboval v popředí výsledkových listin, alo co konkrétně může od sezóny očekávat, to neví. "Z mého pohledu bude kategorie hodně našláplá a umístění do desátého místa bude hodně dobré. Neumím posoudit, kde se budu pohybovat. Ještě jsem neodjel žádný závod, takže nedokážu říct, jaká je tam rychlost nebo úroveň. Po Phillip Islandu budu chytřejší," podotkl Pešek, který bude mít téměř čtyřicet soupeřů.

"Ve startovní listině je i pár jezdců, se kterými jsem se často potkával v Moto2," všiml si.

Pešek se v Austrálii na start sezony připravuje již téměř dva týdny, do tepla odletěl s velkým předstihem. "V Čechách bylo dost špatné počasí, nedalo se ani jezdit na motokrosové motorce a vlastně ani běhat venku. Připravoval jsem se u kamaráda Joshui Walterse, který tam jezdí superbiky," uvedl Pešek, jenž tento týden absolvoval i oficiální testy. V pondělí byl osmý a dnes patnáctý.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.