Rubriky:

Motocykly

Popov nakonec peníze nesehnal. Motocyklové MS nepojede

23. února 2012 11:28 - PRAHA

Motocyklový jezdec Miroslav Popov nakonec do mistrovství světa v silničních závodech nezasáhne. Ačkoliv už figuroval na startovní listině kategorie Moto3, z jeho účasti nyní sešlo kvůli nedostatku financí.

 

Igor Zehl, ČTK

Šestnáctiletého Popova zhruba před měsícem opustil hlavní sponzor a tým kolem českého talentu nedokázal sehnat dostatek prostředků na zajištění angažmá v italské stáji Phonica Racing, se kterou byl na spolupráci domluvený. "V týmu mě chtěli, bohužel tento sport nemá u nás v současnosti dostatečnou podporu," uvedl Popov v tiskové zprávě.

Popov v minulé sezóně startoval v mistrovství Itálie a Španělska, do kterých se nyní pravděpodobně vrátí, třikrát se představil i v MS. V Misanu zajel v kvalifikaci šestý čas, v závodě byl třináctý a získal premiérové tři body. Startoval i v Brně a Mugellu.

"Když to vyjde a udělí mi divoké karty, pokusím se opět ukázat na nějakém závodě mistrovství světa. Letos o mě zájem byl, proto věřím, že když nasbírám další zkušenosti, šanci bych zase dostat mohl," konstatoval Popov.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.