Márquez nestihne březnové testy MotoGP před startem sezony

22. února 2021 18:58 - Barcelona/Praha

Šestinásobný mistr světa MotoGP Marc Márquez nebude po loňské zlomenině pažní kosti připraven absolvovat v první polovině března v Kataru oficiální testování před startem nové sezony. Šampionát silničních motocyklů pak začne 28. března právě katarskou Grand Prix v Losailu a španělský pilot se v ní představí jedině v případě, že bude po zranění ve stoprocentním stavu zdravotně i kondičně.

 

Profimedia.cz

"Testování v Kataru se nezúčastním a vrátím se teprve tehdy, až budu stoprocentně fit," řekl Márquez při dnešní prezentaci týmu Repsol Honda. "Důležité je, že se cítím týden co týden lépe a kost se hojí dobře. Nejsem ale přehnaně optimistický, rozhodnou lékaři," komentoval nejistou situaci ohledně svého vstupu do sezony. MS začne v Kataru dvěma závody 28. března a 4. dubna, pokračovat bude 18. dubna v Portugalsku.

Osmadvacetiletý Márquez zmeškal s výjimkou prvního závodu, ve kterém se zranil, celou minulou sezonu. Ruku si zlomil v červenci při závodě v Jerezu a musel na operaci, o měsíc později se podrobil dalšímu zákroku, protože si poškodil implantovanou destičku. V prosinci pak vítěz 56 závodů v královské kubatuře podstoupil třetí operaci a po šestitýdenní rekonvalescenci zahájil v lednu přípravu.

Bývalý šampion MotoGP Márquez po operaci ruky už trénuje

"Byl to mentálně i fyzicky těžký rok. Nejhorší to bylo v září a říjnu, kdy jsem nedělal žádné pokroky. Nehoršilo se to, ale ani nelepšilo. Pak se ukázalo, že tam byla infekce. Lékaři mě nabádali k trpělivosti, ale pocit byl pořád stejný. Po třetí operaci to bylo zase těžké, ale od té doby se to krok za krokem lepší a já se snažím zůstat optimistou," řekl Márquez. "Nikdy jsem nepomyslel na to, že bych už neměl závodit," dodal.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: