Šéf týmu MotoGP a bývalý šampion Gresini prohrál boj s covidem-19

23. února 2021 11:57 - Boloňa

Měsíc po šedesátých narozeninách zemřel bývalý mistr světa v závodech silničních motocyklů a šéf týmu MotoGP Fausto Gresini. Někdejší italský jezdec téměř dva měsíce bojoval s covidem-19, v nemocnici v Boloni byl opakovaně uveden i do umělého spánku. Dnes boj o život prohrál. O jeho úmrtí informoval tým Gresini Racing.

 

Gresini byl po nákaze koronavirem hospitalizován 27. prosince v domovské Imole, odkud byl o tři dny později převezen na jednotku intenzivní péče na kliniku v Boloni. Tam ho lékaři uvedli do komatu a intubovali, po zlepšení stavu pak začali probouzet. V minulém týdnu ale lékaři označili jeho stav za kritický a znovu skončil v komatu, z kterého se již neprobudil.

Gresini během závodní kariéry vyhrál 21 Velkých cen včetně Grand Prix v Brně a v letech 1985 a 1987 se stal mistrem světa v kategorii do 125 ccm. V šampionátu startoval v 80. a 90. letech dvanáct sezon. Jeho tým Gresini Racing aktuálně působí ve všech třech třídách mistrovství světa i v sérii elektrických motocyklů MotoE. V barvách jeho týmu získali tituly Japonec Daidžiro Kato v roce 2001 (do 250 ccm) a Španěl Toni Elías o devět let později (Moto2).

https://www.facebook.com/GresiniRacing/posts/3594237097353123

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: