Motocyklový závodník König kraloval v Chorvatsku, nabral i důležitá data

30. června 2021 06:22 - Praha

Nic lepšího so talentovaný motocyklový jezdec Oliver König nemohl přát. Povedlo se mu totiž vyhrát oba závody na chorvatském okruhu Grobnik v rámci šampionátu Alpe Adria. Ten se započítává také do domácího mezinárodního mistrovství. König byl v kategorii Supersport 300 bodově stoprocentní a drtil konkurenci. „Na motorce jsem se cítil dobře, vyzkoušeli jsme hodně věcí v nastavení. Nabral jsem skvělý pocit a mnoho užitečných dat. Jsem za to moc rád," oddechl si König, kterého čeká koncem července závod v Nizozemsku v rámci MS superbiků.

 

Sofrič Studio

V kategorii seupersportů si v červnu dojel pro osmé místo v Itálii. Teď v Chorvatsku na Alpe Adria vyučoval soupeře. V úvodním závodě bral první místo s náskokem skoro 20 vteřin. „Vyhrál jsem stylem start cíl. Vyšlo to skvěle," radoval se König z týmu Movisio.

Ve druhém závodě už to měl složitější. „Po určité chybě jsem nebyl schopný odjet soupeři na začátku. Dlouho se mě držel. Ale poradil jsem si s tím a vyhrál, takže mám double," pousmál se český závodník.

Talentovaný motocyklový jezdec Oliver König vyhrál oba závody na chorvatském okruhu Grobnik v rámci šampionátu Alpe Adria.

Sofrič Studio

Nejvíce ho proháněli Gašper Hudovernik ze Slovinska a Polák Juranda Kusmierczyk. Český talent je ale porazil. Spokojený mohl být i s tím, že se povedlo pořádně otestovat motorky Kawasaki Ninja 400. „Odjezdil jsem spoustu kol, což nám dalo hodně informací. V některých momentech byla trať volná, takže jsem hodně zkoušel," dodal König.

Šéf týmu popsal úkoly přesněji: „Zkoušeli jsme především nový motor a nastavení spojky. Data budeme následně vyhodnocovat. Máme z toho ale velmi dobrý pocit," prohlásil Miloš Čihák, manažer týmu Movisio.

Königa čeká náročné a možná také klíčové období. Koncem července nejprve závod v Assenu, začátkem srpna pak domácí podnik v Mostě, kde se uskuteční mistrovství superbiků poprvé. O tom, zda se bude pravidelně startovat v seriálu Alpe Adria, jasno mladý Čech zatím nemá. „Nemám zde konkrétní cíle, takže nevím, zda odjedu všechny závody. Ale beru to jako super trénink na zlepšení věcí, na které není při šampionátu supersportů čas," dodal König.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.