V Mostě se při superbikovém MS představí sedm Čechů, mezi elitou Hanika

12. července 2021 21:54 - Praha

V srpnových závodech mistrovství světa superbiků v Mostě se představí celkem sedm českých reprezentantů. Olivera Königa a Petra Svobodu, kteří pravidelně startují ve třídě Supersport 300, doplní dalších pět na divokou kartu. V hlavní kategorii pojede Karel Hanika, Ondřej Vostatek a Jiří Mrkývka se představí v Supersportech 600 a Filip Feigl s Matyášem Červenkou doplní Königa se Svobodou.

 

www.superbike.it

Největší pozornost bude upřena k Hanikovi, který po třech letech dostane šanci v MS superbiků. Pětadvacetiletý brněnský rodák startoval necelé tři sezony ve světovém silničním šampionátu v kategorii Moto3, aktuálně se věnuje vytrvalostním závodům a v rakouském týmu IXS-YART se představil například na čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

"Uvědomuji si, že v superbikovém mistrovství už jedou opravdové hvězdy, nechci se ale jenom zúčastnit. Rád bych se popral o výsledek," uvedl Hanika v tiskové zprávě Autoklubu ČR. V superbikovém MS se představil v červnu 2018, kdy na okruhu Laguna Seca v USA obsadil 13. a 14. místo.

Dojatý vítěz: Postup je pro tátu i zesnulého strýce

Závod superbikového MS je po zrušení mistrovství světa silničních motocyklů v Brně největší motocyklovou akcí v Česku, promotér šampionátu podepsal se zástupci okruhu smlouvu na pět let letos v dubnu. Do Česka se vrátí po třech letech, v minulosti se jezdilo na Masarykově okruhu v Brně, naposledy v roce 2018. Šestý díl seriálu se uskuteční o víkendu 6. až 8. srpna.

"Sedm českých jezdců na startu tohoto prestižního závodu je skvělé číslo. Je zřejmé, že mistrovství světa superbiků české jezdce táhne. Konkurence bude tvrdá a české mladíky nečeká nic jednoduchého," uvedl prezident AČR Jan Šťovíček, který věří, že domácí jezdce přijde podpořit hodně fanoušků.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.