Velké dusno! Šampion zářil, naštvaný soupeř utíkal ze stupňů

14. července 2021 07:54 - Leszno

Báječně zvládl generálku, i když z toho byla pořádně dusná atmosféra. Bartosz Zmarzlik vytáhl ohromující, ale trochu drsný manévr, kterým si v Leszně zajistil svůj první polský titul. Jeho kousek byl doslova hitem posledního víkendu před startem plochodrážní Grand Prix v Praze na Markétě 16. a 17. července.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Možná právě to je velkým příslibem pro nadcházející nelítostné bitvy o body v prestižním seriálu. V Polsku, zemi plošině zaslíbené, se ještě před pražskou GP rozhodovalo o individuálním národním mistrovi.

„Strašně moc jsem myslel na tenhle titul. Je super, že se mi ho povedlo získat," rozplýval se Zmarzlik po boji, který ještě dlouho vyvolával emoce v myslích jednotlivých aktérů.

Už v základní části to jiskřilo mezi pozdějším vítězem a Maciejem Janowským, který v Polsku také báječně rozjel sezonu, a bude i jedním z favoritů GP. Finálový souboj oba povýšili na mimořádnou úroveň (ve videu v čase cca. 58:30).

Splněný sen! Lepší šanci jsem nemohl dostat, říká český talent

Po startu se po střetu s Janowským ocitl Zmarzlik na posledním čtvrtém místě, ale vzápětí ještě v prvním kole mu vše neméně tvrdým manévrem vrátil, rázem se vyhoupl do čela a vytoužený domácí titul už si nenechal utéct. Svůj premiérový, ty světové má přítom na kontě už dva.

Ještě při vyhlášení nejlepších se souboj ´dohrával´. Naštvaný Janowski dokonce opustil stupně hned po hymně (cca. 1:02:10), proti všem zvyklostem se odmítl účastnit tradičního aktu se šampaňským. Zatímco bublinkami zmáchaný Zmarzlik si ťukal lahví s třetím Januszem Kolodziejem, Janowski demonstrativně odešel. Spekulovalo se i o tom, že snad kvůli tomu, že Zmarzlika podezírá z použití nedovoleně upravených součástek či pneumatik. Kdo ví? Vše je obestřeno mlčením jezdců.

Dojatý vítěz: Postup je pro tátu i zesnulého strýce

Na dráze se ale vše před tím obešlo bez pádu, rozhodčí neviděl problém. Zmarzlik má titul. Na třaskavé pokračování souboje nejen těchto dvou se fanoušci můžou těšit v Praze.

O titul se jelo i ve Švédsku, formu pro Prahu triumfem potvrdil Fredrik Lindgren, další z očekávaných favoritů GP. Naděje obhájce prvenství Jacoba Thorssella skončily hrozivým pádem, po kterém musel do nemocnice.

Pražský start GP - 16. a 17. července
Česká metropole je pořadatelským místem závodu GP nepřetržitě ve všech ročnících seriálu od roku 1997. Je to unikát, který nemá ve světě ploché dráhy obdoby.
Hned dva večery s elektrizující atmosférou a tisícovkami fanoušků v hledišti tak otevřou sezonu, v níž se hvězdy znovu utkají o titul mistra světa. Vstupenky jsou k dispozici přes Ticketportal.
vap, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.