Rozvážel víno, běhal za stovku. Teď motocyklového jezdce Königa čeká závod v Nizozemsku

22. července 2021 19:46 - Assen/Praha

Nenudí se. Oliver König makal v baru, navíc běhal jako o život, ale už v pátek vstoupí do dalšího závodu kategorie Supersportů 300. V nizozemském Assenu ho čekají tréninky. Měsíční pauzu vyplnil motocyklový jezdec testy na okruhu v Mostě, Flat Trackem, ale také brigádou ve Wine Baru v pražské Michli, nebo tréninkem. „Za každý uběhnutý kilometr mi manažer našeho týmu dá sto korun. Běhám jak o život, minulý týden jsem dal čtyřicet kilometrů, na konci roku zkusím maraton," usmál se König, který chce navázat na závod v Itálii, kde skončil na osmé příčce. Začátkem srpna ho pak čeká domácí akce v Mostě.

 

Václav Duška Jr

Hlavně při kvalifikaci neskončit za třetí desítkou a nestartovat ze zadních pozic. Takový cíl si dal König pro zbývající část sezony mistrovství světa superbiků. I proto trávil minulý víkend na testech v Mostě, kde se pojedou 7. srpna další závody. „Byla to poslední šance se tam takto svézt. Na okruhu nesmí jezdci testovat 14 dní před závodním víkendem. Využili jsme toho naplno," prohlásil Miloš Čihák, manažer týmu Movisio.

König na severočeském okruhu pracoval hlavně na podvozku, vyzkoušel nový motor. A pohrával si s tlaky v pneumatikách. „Povedlo se mi zajet skvělý čas, trénoval jsem také jízdu na vodě. Měnili jsme různá nastavení, abych měl lepší pocit z motorky. Dostali jsme hodně informací, jsem za to moc rád," těšilo Königa, který se tak ještě více sžil s Kawasaki Ninja 400. Zkušenosti chce prodat už v pátek, kdy se na okruhu v Assenu pojedou tréninky, v sobotu pak důležitá kvalifikace.

Právě rozjezd víkendu bude velmi důležitý. „Pokud začneme tím, že jsme za špičkou o dvě vteřiny pozadu, tak se to pak těžko dohání. Je klíčové, aby Oliver startoval vpředu. V minulém závodě ukázal, že s těmi nejlepšími dokáže jet, jen se k nim musí dostat," tvrdil manažer Čihák.

Před závody v Nizozemsku König tvrdě trénoval, ale občas si zpestřil čas Flat Trackem s Filipem Salačem z kategorie Moto3 v MS silničních motocyklů. „Ale čekala mě také brigáda. V sídle našeho týmu máme restauraci s velkou nabídkou kvalitních vín. Občas jsem láhve rozvážel po Praze," popisoval König, kterého začátkem srpna čeká domácí závod v Mostě. „Moc se na to těším, ale musím přiznat, že už vnímám trochu tlak. Několik známých mi psalo a sháněli lístky. Bude to velká událost." Mistrovství světa superbiků se na mosteckém okruhu pojede zcela poprvé.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.