Motokrosař Polák v Lommelu skoro zdvojnásobil počet bodů v MS

Lommel

Motokrosař Petr Polák získal ve velké ceně Flander jedenáct bodů a v šestém závodě mistrovství světa třídy MX2 téměř zdvojnásobil dosavadní zisk v sezoně. V Lommelu dnes obsadil v soutěžních rozjížďkách patnácté a šestnácté místo a o bod předčil svoji dosud nejvydařenější Grand Prix z loňské závěrečné Velké ceny Gardy v Pietramuratě. Po šesti závodech má Polák, jemuž se před týdnem nepodařilo zabodovat v domácím závodě v Lokti, na kontě 23 bodů a patří mu průběžné 22. místo.

Velká cena České republiky, závod MS v motokrosu. Ilustrační foto

Polák poprvé v sezoně zabodoval v obou soutěžních jízdách. Shodou okolností právě v Lommelu se mu vloni totéž podařilo poprvé v kariéře. Patnáctým místem v první jízdě vyrovnal druhý nejlepší výsledek v kariéře, maximem je třináctá příčka vloni v Kegumsu. Druhý český jezdec na startu Jakub Terešák v Belgii dvakrát obsadil první nebodované, 21. místo.

Grand Prix vyhrál domácí Jago Geerts, v čele šampionátu zůstal Francouz Maxime Renaux. V královské třídě MXGP byl nejlepší Romain Febvre z Francie, lídrem MS je nadále slovinský obhájce titulu Tim Gajser.