König pojede v Mostě v nových barvách. Klíčová bude kvalifikace a první zatáčka, říká

4. srpna 2021 18:00 - Praha

Odhodlaně a bez nervozity chce Oliver König vstoupit do víkendových závodů v Mostě, kde se poprvé uskuteční šampionát superbiků. Nadějný český jezdec hodlá ve třídě Supersport 300 dosáhnout na své nejlepší výsledky, cílem je usilovat o umístění v top 10. „Poprvé se představím před domácím publikem. Chci si to užít, jsem naladěný dobře. Vím, že se musím ukázat a prosadit, abych měl šanci být v příštím roce ve vyšší kategorii," prohlásil König z týmu Movisio by MIE. Na mosteckém okruhu se ukáže v nových týmových barvách.

 

Movisio

V celkovém pořadí je Oliver König dosud na 18. místě s jedenácti body. Jeho dosavadním letošním maximem bylo 8. místo v Itálii. Jezdec z Prahy se nyní upíná k Mostu, kde v pátek začnou první tréninky v rámci kategorie Supersport 300. Sám moc dobře ví, co je klíčové. „Stěžejní pro mě bude uspět v kvalifikaci, což se mi v letošním roce zatím tolik nedaří. Početné startovní pole se totiž většinou rozdělí v závodě na dvě skupinky a dostat se do té první ze zadních pozic moc nejde," konstatoval König. Pokaždé se sice dokázal prosadit a posunout dopředu, o osm i dvanáct míst, ale chce víc.

„Když vezmu závod jako takový, tak ho Oliver vždycky odjel dobře. Umí si v té vřavě jezdců poradit, zaútočit ve správný moment, jezdí časy srovnatelné se špičkou. Jenom tyhle výkony musí předvádět v přední skupině," tvrdil Miloš Čihák, manažer týmu Movisio by MIE. Rozhodující tedy bude sobota, kdy se pojede kvalifikace. Od ní se bude odvíjet celý závodní víkend. „Oliver musí přestat čekat na jedno vysněné kolo, které padne ve skupince v závěru. Spousta jezdců svůj nejrychlejší pokus vyjede na začátku, ne na konci. To bude klíčové," doplnil.

Závodní vřava v prvním kole

Třída Supersport 300 je specifická tím, že v ní bojuje nejvíce jezdců na strojích s identickými motory. Všichni tak pracují s podobnou rychlostí, na trati musí být tedy šikovní, využít každé příležitosti se za někým vyvézt a pak ve vhodný moment zaútočit. Na mosteckém okruhu bude však ještě jedna specifická překážka – úvodní zatáčka. „Na startu bude asi kolem pětačtyřiceti jezdců. Nedokážu si představit, jak se do ní všichni vejdeme. Bude to napínavé od prvního momentu," předvídal König, který si okruh v Mostě pochvaluje. „Líbí se mi to rozložení, je to takové oldschoolové. Most má hodně zatáček, které chytnou za srdce."

Letošní výsledky Olivera Königa ve třídě Supersport 300
Španělsko - 1. závod: 38. místo 2. závod: 29. místo
Itálie - 1. závod: 24. místo 2. závod: 8. místo
Nizozemsko - 1. závod: 13. místo 2. závod: 23. místo

Společně s týmem nic König nepodcenil, v rámci testování zde najezdil mnoho kol. A to i na mokru. „Kdyby zapršelo, vůbec by mi to nevadilo," dodal jezdec, který je v šampionátu Supersport 300 třetím rokem a rád by se posunul výš. Jeho cílem je třída Supersport, který se jede na šestistovkových motorech. Navíc od příštího roku se rozšíří. „Má se vrátit Ducati, takže vzniknou další nová místa v týmech. Novinkou by mělo být sjednocení motorů, rozdíly se budou řešit hlavně elektronikou. Mělo by to být více vyrovnané, podobně jako v Supersportech 300," doplnil König, který se v závodech v Mostě ukáže v nových barvách. „Vypadají skvěle. Nejenom tím chci v Mostě ale upoutat pozornost."

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.