Hanika při superbikovém MS v Mostě upadl, König byl v supersportech třetí

7. srpna 2021 15:29 - Most

Motocyklový jezdec Karel Hanika nedokončil po pádu úvodní závod mistrovství světa superbiků v Mostě. Z vítězství se radoval Turek Toprak Razgatlioglu. V doprovodném závodě kategorie Supersport 300 zazářil Oliver König, který dojel třetí a připsal si nejlepší výsledek v kariéře.

 

AMK Brno circuit JUNIOR team

Hanika startující při superbikové premiéře na severu Čech na divokou kartu se ve všech trénincích umístil v první desítce, hlavní část programu prvního dne se mu ale nevydařila. Nejprve upadl při kvalifikačním superpole a do závodu nakonec odstartoval ze 13. místa.

V bodované jízdě se pětadvacetiletý závodník krátce po startu propadl na 18. pozici, následně se posunul na 15. místo, ale poté jej zastavil pád v úvodní šikaně mosteckého okruhu. Na stejném místě skončily naděje i řady dalších jezdců.

Stejně jako Hanika do cíle nedojel po pádu ani lídr MS a šestinásobný šampion Jonathan Rea z Velké Británie. V průběžném pořadí druhý Razgatlioglu, který v závěru vyšel vítězně ze souboje s Britem Scottem Reddingem, snížil odstup na Reu na dvanáct bodů. Třetí dojel Andrea Locatelli z Itálie.

Hanika byl v trénincích na závody MS superbiků v Mostu devátý a sedmý

Stejně jako v pátek se dařilo Königovi, který byl v kvalifikaci druhý a druhý projel i cílem za Victorem Steemanem z Nizozemska. Následně ale český jezdec dostal penalizaci v podobě posunu o jedno místo za překročení traťových limitů. Ve výsledcích jej přeskočil Španěl Alejandro Carrión.

"Nervozita byla velká, hlavně z první zatáčky. To, co se tam dělo, byl fakt mazec. Furt tam docházelo k soubojům, v každém kole tam byl kontakty a kombinézu mám více černou než bílou. Jsou to ale závody. To, co máme rádi," radoval se König, jenž si užil i podporu domácích fanoušků. "Je to mazec, Mám snad zlomenou ruku z toho, jak jsem po dojezdu bušil do nádrže a děkoval fanouškům. Je krásné si tento pocit užít na domácím okruhu," dodal.

Závod mistrovství světa superbiků v Mostě:
První závod:
1. Razgatlioglu (Tur./Yamaha) 34:14,370
2. Redding (Brit./Ducati) -0,040
3. Locatteli (It./Yamaha) -13,838
...Hanika (ČR/Yamaha) nedokončil.
Průběžné pořadí MS:
1. Rea (Brit./Kawasaki) 243
2. Razgatlioglu 231
3. Redding 182
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.