Salač byl nejrychlejší v úvodních trénincích na Velkou cenu Ameriky

1. října 2021 17:05 - Austin
(Aktualizováno: 1. října 2021 21:23)

Filip Salač ovládl úvodní tréninkový den třídy Moto3 před nedělní Velkou cenou Ameriky. Devatenáctiletý český jezdec byl na okruhu v Austinu v prvním tréninku druhý, druhou část vyhrál a první místo mu patří i v kombinaci časů.

 

Jennifer Lorenzini, Reuters

Salač zajel v Texasu druhý čas dopoledne na mokru, kdy nestačil jen těsně na Itala Niccola Antonelliho. Odpoledne pak na suché trati český závodník na KTM absolvoval svůj předposlední okruh v čase 2:17,280, který nikdo nepřekonal. S Antonellim si vyměnil pořadí, Ital na něj ztratil 86 tisícin sekundy.

V sobotu se jede na Circuit of The Americas třetí trénink, nejrychlejších čtrnáct jezdců v kombinaci časů postoupí rovnou do druhé části kvalifikace. Salač minulé dva závody nedokončil a v průběžném pořadí mistrovství světa je sedmnáctý.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.