Mistrem světa na ploché dráze je poprvé Rus, seriál Grand Prix ovládl Laguta

2. října 2021 21:39 - Toruň

Mistrem světa na ploché dráze je poprvé v historii ruský jezdec, jedenáctidílný seriál Grand Prix ovládl třicetiletý Arťom Laguta. V závěrečném závodu v Toruni udržel v čele celkového pořadí náskok před domácím obhájcem titulu Bartoszem Zmarzlikem, který útočil na zlatý hattrick.

 

Profimedia.cz

Nejlepším ruským výsledkem v historii MS bylo dosud třetí místo, které dvakrát obsadil Emil Sajfutdinov. Letos ho dokázal znovu zopakovat, krajan Laguta ho ale předčil.

Do posledního závodu vstupoval s náskokem devíti bodů před obhájcem Zmarzlikem a už po postupu do finále bylo jasné, že mistrovský titul bude letos patřit jemu. Ve čtyřčlenném finále pak Laguta dojel na posledním místě, vítězně se se sezonou rozloučil Zmarzlik.

Český jezdec Jan Kvěch startoval v obou pražských závodech na divokou kartu, získal sedm bodů a celkově v šampionátu obsadil 20. místo.

Grand Prix Polska, závěrečný závod MS na ploché dráze v Toruni:
Finále:
1. Zmarzlik (Pol.)
2. Sajfutdinov (Rus.)
3. Janowski (Pol.)
4. Laguta (Rus.)
Konečné pořadí MS (po 11 závodech):
1. Laguta 192 b.
2. Zmarzlik 189
3. Sajfutdinov 149
4. Lindgren (Švéd.) 129
5. Janowski 129
6. Woffinden (Brit.) 122
...
20. Kvěch (ČR) 7
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.