Rekordní skok, který vejde do historie. Fanouškům se tajil dech

12. října 2021 06:37 - Tallinn/Praha

Při pohledu na skok estonské motocyklistky Keity Meierové, která v neděli skočila ze střechy na střechu třicetipatrové budovy se tají dech. Skok v takové výšce dosud nikdo neprovedl.

Reuters

Nejvyšší skok na motocyklu v historii má na "triku" Estonka Keity Meierová. Ta odvážný kousek předvedla v neděli, když skočila z vrcholu jedné budovy na střechu Swissotelu v Tallinnu. „Myslím, že jsem byla v nejvyšší úrovni meditace. V hlavě jsem měla úplně prázdno," řekla nadšená hvězda po odvážném představení.

„Myslím, že můj tep byl tak patnáctkrát rychlejší než normálně. Fantastické," rozplývala se Meierová. „I když se můj sen zdál nedosažitelný, vidíte, může se splnit. Můžete se o to pokusit, posunout hranici možností dál a žít plnohodnotný život," vyzvala Meierová.

Budova Swissotelu je vysoká 117 metrů a Meierová předvedla skok dlouhý 11 metrů.

bp, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.