Motocyklista Engel měl v Maroku těžký pád, na Dakaru by ale neměl chybět

12. října 2021 11:07 - Zagora

Motocyklový jezdec Milan Engel měl v pondělí těžký pád na Marocké rallye, závodě Světového poháru v cross country rallye. Člen týmu Moto Racing Group (MRG) si zlomil klíční kost, má prasklinu na pánvi a soutěž pro něj skončila. I přes zranění by se měl v lednu postavit na start Rallye Dakar.

 

MGR

"Momentálně řešíme převoz Milana do Česka a další vyšetření, které doma podstoupí. Až poté budeme vědět více," řekl šéf týmu MRG Ervín Krajčovič ČTK. Zlomenina klíční kosti by Engla neměla dlouho omezovat, prasklina na pánvi je vážnější. "Všichni ale věříme, že se opět brzy posadí na motorku a Dakar pojede," podotkl Krajčovič.

Třicetiletý Engel má za sebou sedm startů na Dakaru, nejlepším výsledkem je 15. místo z roku 2019. Letos byl osmnáctý.

Motocyklista Milan Engel na archivním snímku z Rallye Dakar

Orion Moto Racing Group

Rodák z Jablonce nad Nisou je již druhým motocyklistou týmu MRG, který má zdravotní problémy. Jakub Hroneš musel plánovanou premiérovou účast na slavné soutěži zrušit. Při závodě mistrovství Evropy v enduru si totiž poranil rameno a nemohl tak odjet do Maroka, kde měl absolvovat povinnou kvalifikaci na Dakar.

"Složený týmu teď intenzivně řešíme. Dostal jsem nabídku od KTM na několik zahraničních jezdců. Času na rozhodnutí ale moc není," přiznal Krajčovič.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.