Kornfeil vyjede do Velké ceny České republiky ze čtvrté řady

Brno

Jakub Kornfeil odstartuje do nedělní brněnské Velké ceny ze čtvrté řady, neboť v kvalifikaci Moto3 obsadil dvanácté místo. Pole position si vyjel vítěz předchozích dvou závodů Španěl Rins, jenž byl o půldruhé vteřiny rychlejší než český reprezentant.

Velká cena České republiky, závod MS silničních motocyklů, 23. srpna v Brně. Na snímku jezdec kategorie Moto3 Jakub Kornfeil z ČR.

Český jezdec týmu Redox RW Racing si před kvalifikací stanovil za cíl zlepšit svůj páteční čas a umístit se do devátého místa. První se mu podařilo, zajel čas 2:09,134, ale výsledkovou listinou výše se neposunul. Zrychlili totiž i jeho soupeři. Od třetí startovní řady dělily Kornfeila necelé dvě desetiny sekundy.

„Dostal jsem se časem až k hraně 2:09, což jsem si přesně přál, ale překvapilo mě, že všichni jeli tak rychle. Trať byla studenější než včera, měla nějakých sedmadvacet stupňů a to asi způsobilo to výrazné zlepšení všem," říkal Kornfeil, jenž na pole position nakonec ztratil půldruhé vteřiny

Vítěz posledních dvou závodů, 17letý Španěl Alex Rins ovládl kvalifikaci už pošesté v kariéře. Navíc dokázal zajet historicky nejlepší čas na Masarykově okruhu pro kategorii Moto3. Výkonem 2:07,622 min se jako jediný v této třídě dostal v Brně pod hranici 2:08 min. Spolu s Rinsem budou stát v neděli ve 14.30 h v první řadě Španěl Maverick Viňales a trochu nečekaně i Francouz Alexis Masbou. Lídr šampionátu Luis Salom si vyjel páté místo.