Rubriky:

Motocykly

Freestyle motokrosař Pilát je po operaci mimo ohrožení života

20. března 2015 10:31 - Praha
(Aktualizováno: 20. března 2015 18:27)

Český freestylový motokrosař Petr Pilát, který se ve čtvrtek vážně zranil po pádu v tréninku, je po operaci a jeho život není ohrožen. Pilát utrpěl silný otřes mozku a čekají ho další vyšetření.

 

archiv Petra Piláta

Čtyřiadvacetiletý Pilát se připravoval na druhý závod seriálu mistrovství světa, který se dnes a v sobotu koná v Krakově. Podle webu tn.cz spadl z výšky devíti metrů. Letecky byl přepraven do pražské fakultní nemocnice na Vinohradech a podstoupil operaci.

"Doktoři zastavili břišní krvácení a dnes nám řekli, že bude všechno v pořádku, protože je to opravdu velký bojovník," napsala na Pilátovu stránku na sociální síti jménem rodiny jeho sestra Veronika. "Opravdu hodně ho to bolí, má i těžký otřes mozku a vnitřní a vnější pohmožděniny. Ale dnes se probudil a dokonce se na mě usmál a chytil mě za ruku," doplnila.

Podle dostupných informací byl Pilát krátce po pádu v bezvědomí, ale ještě před transportem do nemocnice se probral. Utrpěl středně těžká zranění hrudníku a břicha.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.