Rubriky:

Motocykly

Živě

Motocyklista Pedrosa vynechá po operaci i Velkou cenu Španělska

28. dubna 2015 15:59 - Jerez

Trojnásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Dani Pedrosa zmešká po operaci ruky i nadcházející domácí Velkou cenu Španělska, která se v Jerezu uskuteční v neděli. Devětadvacetiletý jezdec už vynechal předchozí dva starty v americkém Austinu a v Argentině, doufá ale, že francouzskou Grand Prix v Le Mans 17. května stihne.

 

Osama Faisal, ČTK/AP

Pedrosu dlouhodobě trápil zvýšený tlak v předloktí, což je u motocyklových jezdců častý problém, který způsobuje špatný průtok krve, otoky a velké bolesti. Jízda na motorce je pro postižené závodníky velice obtížná.

První operaci se jezdec Hondy podrobil vloni po závodu v Jerezu, zlepšení ale zákrok nepřinesl. Během zimní pauzy se snažil najít jiné řešení, v úvodu sezony se ale problémy přihlásily znovu v plné síle. Po úvodní Velké ceně Kataru, v níž obsadil ve třídě MotoGP šesté místo, se proto rozhodl pro další operaci. Jeho místo v týmu prozatím zaujal Japonec Hiroši Aojama.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.