Rubriky:

Motocykly

Motokrosař Podmol skončil na Nitro World Games šestý

17. července 2016 10:36 - Praha

Nejlepší český freestylový motokrosař současnosti Libor Podmol obsadil v premiérovém ročníku Nitro World Games v Salt Lake City šesté místo. Z vítězství se radoval Novozélanďan Levi Sherwood, Podmol, jehož od čtvrté příčky dělilo jen půl bodu, byl nejlepším Evropanem.

 

David Blažek

"To rozhodně vůbec není špatné. Cením si toho, vždyť mě hodnotili američtí rozhodčí," uvedl Podmol v tiskové zprávě. Do finále proklouzl na posledním postupovém osmém místě z 16 startujících.

Nitro World Games, kde bojovali nejlepší závodníci z freestyle motokrosu, BMX, in-line bruslí, koloběžek nebo skateboardingu, přinesly nový systém hodnocení triků. Každý pokus byl ohodnocen hned po dopadu, závodníci museli předvést několik předepsaných triků.

"Problém byl, že jsem udělal dvě menší chyby a to mě odsunulo na čtvrtou pozici. Při posledním triku jsem nechytil ideálně motorku a po dopadu jsem si udělal výron kotníku. To mě stálo minimálně ten půlbodík. Jsem v pořádku, jen pokulhávám," řekl Podmol.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.