Plochodrážník Aleš Dryml měl vážnou nehodu

13. července 2006 15:16 - PRAHA

Nejlepší český plochodrážní jezdec současnosti Aleš Dryml má vážné zdravotní problémy. Pardubický plochodrážník ve středečním závodě britské ligy v Oxfordu utrpěl zranění hlavy a momentálně podstupuje v tamní nemocnici rozsáhlá vyšetření.

 

ČTK/Michal Doležal

K Drymlově nehodě došlo v sedmé jízdě závodu, kdy v poslední zatáčce upadl, zřejmě po defektu motocyklu. Za ním jedoucí Američan Ronnie Correy už nemohl zabránit přímému střetu a českého plochodrážníka zasáhl do hlavy. Dryml byl okamžitě převezen do nemocnice, kam za ním ve čtvrtek odletěli jeho otec i bratr Lukáš, který okamžitě zrušil svůj kompletní závodní program.

Zranění Aleše Drymla, který si o víkendu zajistil start ve finálovém závodě kvalifikace o Grand Prix pro příští rok, přinutilo vedení reprezentace změnit sestavu týmu pro semifinálový závod mistrovství světa družstev, který Česko čeká příští týden. V Malille tak budou startovat Bohumil Brhel, Zdeněk Simota, Josef Franc a nově nominovaní Tomáš Suchánek a Adrian Rymel.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: