Rubriky:

Motocykly

Exmistr světa Lüthi se po letech dočká posunu do MotoGP

23. srpna 2017 12:48 - Curych

Po šestnácti sezonách v mistrovství světa silničních motocyklů si Švýcar Thomas Lüthi splní sen a bude závodit v královské třídě MotoGP. Mistr světa z roku 2005 v již neexistující kubatuře do 125 cm se podle listu Le Matin dohodl na angažmá s belgickým týmem MarcVDS Honda. Oficiálně má být jeho přestup oznámen ve čtvrtek.

 

Kerstin Joensson, ČTK/AP

Třicetiletý Lüthi startuje již sedmým rokem v kategorii Moto2. Loni vybojoval titul vicemistra světa a druhé místo mu patří i letos v průběžném pořadí sedm závodů před koncem sezony. Během dosavadní kariéry vyhrál 15 Velkých cen a v 56 závodech se prosadil na stupně vítězů.

V královské motocyklové třídě bude prvním Švýcarem po 20 letech. Ve stáji MarcVDS se Lüthi sejde s Italem Francem Morbidellim, s kterým letos bojuje o titul v Moto2. Momentálně na něj ztrácí 26 bodů. Také Morbidelli se příští rok posune do MotoGP.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.