Rubriky:

Motocykly

Tomíčkův memoriál mají ozdobit tři nejlepší z ME. Na Markétě tradiční odveta za Zlatou přilbu

26. září 2017 13:34 - Praha

Tomíčkův memoriál na ploché dráze se termínově vrací do klasické podoby odvety za nedělní pardubickou Zlatou přilbu. Pojede se 2. října od 19 h na pražské Markétě a startovní listinu by měli ozdobit aktuálně nejlepší jezdci seriálu mistrovství Evropy.

 

Facebook

„Máme už potvrzenou účast Švéda Jonssona i našeho Milíka a hodně stojíme o start Lebeděvse z Lotyšska. I když jsme nechtěli, aby měl letos závod jednoznačného favorita, startovní číslo 1 v duchu tradice rezervujeme pro vítěze Zlaté přilby," líčí manažer závodu Tomáš Topinka.

Mezi potvrzenými účastníky memoriálu figuruje i Dán Kildemand, finalista posledního závodu Grand Prix ve Stockholmu. „Hodně stojíme i obhájce prvenství Švéda Ljunga, který by se měl podobně jako Chorvat Pavlič představit už v Pardubicích," uvažuje Topinka.

Francovi se daří

Posledním českým vítězem memoriálu se stal před sedmi lety Matěj Kůs, jenž bude závodit i letos. „Taky jsem to někdy před deseti lety vyhrál a moc se na letošní závod těším," uvažuje Josef Franc, držitel bronzové medaile z letošního MS na dlouhé ploché dráze. „Poslední týdny se mi hodně daří, asi jsem se nějak vnitřn nad sebou zamyslel a jede mi to," usmívá se Franc.

Při Tomíčkově memoriálu se objeví i také jeho velký rival z dlouhé ploché dráhy, vicemistr světa Němec Härtel. Franc se ho doma chystá pozávodit, povzbuzen i čerstvým extraligovým triumfem AK Markéta. „K návratu titulu do Prahy nám hodně pomohl Polák Ulamek, kterého bych řadil mezi černé koně letošního Tomíčkova memoriálu, společně s Rusem Čugunovem," naznačuje Topinka

V Polsku se o víkendu jede dodatečná ligová baráž, navíc do termínové kolize se dostal i odložený závod o bronz, což trochu pozměnilo startovní listinu Zlaté přilby. „Bohužel nám tím padla již domluvená účast Poláka Dudeka, Australana Batchelora, Dána Thomsena i Brita Worralla," přibližuje za pořadatele Petr Moravec a s lítostí potvrzuje, že po neúspěšné snaze Vratislavi získat polský titul se z účasti v Pardubicích omluvil také Brit Woffinden.

kez, Právo

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.