Rubriky:

Motocykly

Kaskadér Kornfeil! Podívejte se, jak ustál skok přes soupeřovu motorku

21. května 2018 06:52 - Le Mans

Tak tohle se nevidí každý den. Jakub Kornfeil se při nedělním závodu třídy Moto3 ve francouzském Le Mans dostal do těžké situace, když přímo před jeho strojem KTM položil svou motorku soupeř. Podívejte se na video, jak pětadvacetiletý český závodník s bravurou náhlý problém vyřešil.

Video již není dostupné

sntv

Kornfeil si jel ve Francii pro nejlepší výsledek v sezóně, dvě kola před cílem se ale dostal do nezáviděníhodného momentu. Přímo před jeho motorkou položil v pravotočivé zatáčce svůj stroj Enea Bastianini a český jezdec musel ve zlomku sekundy prokázat neskutečnou chladnokrevnost.

Rodák z Kyjova se přes neovládaný stroj přenesl elegantním „motokrosovým" skokem do kačírku, kde ustál ošidné přistání, a poté se vrátil na dráhu. „"Když jsem viděl, jak tam letí jeho motorka, jediné, co mě napadlo - přidej plyn a do stupaček. Dopad byl dost tvrdý. Zadní tlumič šel nadoraz a byla to taková rána, že se mně nafoukl airbag v kombinéze. Byl jsem z toho dost otřesený a poslední kolo závodu bylo dost bolestivé. Už jsem se nemohl dočkat, až se protáhnu," popsal Kornfeil na facebooku neobvyklou situaci.

V cíli český jezdec nakonec slavil šesté místo, i když po nejpovedenější kvalifikaci v kariéře startoval z druhé pozice a po startu i chvíli vedl. "Myslím, že dnešní závod jsme si všichni moc užili. Bojovat o vítězství byl nářez a jsem moc rád, že jsme v takovém tempu vydrželi celý závod," dodal.

pn, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.