Rubriky:

Ostatní

Lacko udržel druhé místo a je potřetí vicemistrem Evropy

7. října 2018 16:12 - Jarama

Automobilový jezdec Adam Lacko se stal potřetí vicemistrem Evropy v závodech tahačů. Na závěr šampionátu ve španělské Jaramě uhájil druhé místo před domácím Antoniem Albacetem. Němec Jochen Hahn si titul zajistil již před týdnem v Le Mans.

 

BUGGYRA media

Lacko měl před závěrečným víkendem na Albaceteho náskok 25 bodů a taktickým výkonem druhé místo bezpečně uhájil. V sobotu i v neděli byl jezdec týmu Buggyra Racing v hlavním závodě třetí, a přestože byl zkušený Španěl vždy před ním, neměl šanci předstihnout ho v konečném pořadí.

"Věděl jsem, že i kdybych klesl na čtvrté místo za Saschu (Lenze), tak je to v pohodě. Nikam jsem se nehnal a věděl jsem, že chci dojet na bedně. Když za mnou odpadl Kiss a Sascha byl za mnou hodně daleko, tak jsem zvolnil a jel jsem tak, abych hlavně dojel," řekl Lacko po prvním dnešním závodě, po kterém již mohl začít slavit.

Z vítězství se radoval suverénní Hahn, za nímž dojel s odstupem Albacete. "Pro diváky to byl určitě nudný závod. Pro jezdce je to ale stresující situace. Když jsou tam rozestupy, tak může přemýšlet nad blbostmi. Jestli zabrzdí, jestli se mu nezablokují kola, jestli se nepokazí auto... Všechno tak pořád kontrolujete," uvedl čtyřiatřicetiletý jezdec. Mnohem radši má, když se na trati bojuje. "Když je akce, je to mnohem lepší," řekl.

Přestože Lacko neobhájil loňský titul, byl se sezonou spokojený. I proto, že na jejím začátku měl zdravotní problémy. Absolvoval komplikovanou operaci břicha a stoprocentně fit nebyl ani na konci. "Cením si toho jako titulu. Na začátku se nám o tom ani nesnilo. Po dvou závodech jsem byl pátý. Postupně jsme se začali posouvat do hořejších pater, až jsme se dostali na druhé a to jsme udrželi až do konce. Takže sezona byla super," dodal Lacko.

Závody ME tahačů v Jaramě (Španělsko):
Třetí závod:
1. Hahn (Něm./Iveco) 23:41,392
2. Albacete (Šp./MAN) -1,015
3. Lacko (ČR/Buggyra) -8,657.
Čtvrtý závod:
1. Reinert (Něm./MAN) 24:04,584
2. Rodrigues (Portug./MAN) -0,376
3. Halmová (Něm./Iveco) -2,255
...5. Lacko -3,716.
Konečné pořadí:
1. Hahn 387
2. Lacko 266
3. Albacete 249
Hodnocení týmů:
1. Iveco Magirus 613
2. Reinert Adventure 442
3. Buggyra Racing 311
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní