Rubriky:

Ostatní

Živě

Zraněná pilotka krátce po nehodě už myslí na návrat do formule

20. listopadu 2018 17:14 - Macao

Německá pilotka Sophia Flörschová už dva dny po hrozivě vypadající nehodě v Macau myslí na návrat do kokpitu formule. Sedmnáctiletá závodnice si při havárii v posledním závodu série Formule 3 zlomila sedmý krční obratel, ale nehrozí jí ochrnutí.

"Vrátím se. Zvládla jsem jedenáctihodinovou operaci a doufám, že teď už to půjde jen lépe. Zůstanu ještě několik dnů v Macau, než budu schopna převozu," uvedla dnes na facebooku Flörschová, jež v neděli vyletěla po kolizi s jiným vozem v rychlosti kolem 250 km/h z trati.

https://www.facebook.com/sophiafloersch/posts/1907675842613125

"Chci poděkovat všem svým fanouškům za každé jednotlivé přání hodně štěstí, která nyní začínám číst. Moc mě to motivuje a dodává mi to kuráž," dodala mladá pilotka.

Při nehodě byli zraněni také japonský závodník Šo Cuboi, s nímž měla Flörschová kolizi, dva fotografové a jeden traťový komisař. Prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt uvedl, že havárie bude důkladně prošetřena.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.