Živě

Lacko po nevydařeném Hungaroringu klesl na šesté místo v ME

23. června 2019 22:13 - Budapešť

Český pilot Adam Lacko prožil v mistrovství Evropy tahačů téměř hororový víkend na Hungaroringu. Šampion z roku 2017 byl s novým speciálem VK50 v Maďarsku nejlépe šestý, ve dvou závodech ze čtyř zůstal bez bodu a z vedoucí pozice průběžného pořadí klesl na šesté místo.

 

Buggyra media

Lacko po nevydařené sobotě, kdy byl v prvním závodu diskvalifikován za opakované překročení maximální povolené rychlosti a poté dojel osmý, neuspěl ani dnes. Po problémech v kvalifikaci skončil ve třetím závodě šestý a čtvrtou jízdu nedokončil.

Jezdce Buggyry zastavila hned v prvním kole závěrečného závodu závada na elektronice nového motoru a musel odstoupit. "Mám smíšené pocity. Na jednu stranu vím, že auto se stále vyvíjí, a jsem s tím smířený, na stranu druhou jsem bojovný typ a závodím, abych vítězil. Toto mě hodně mrzí. Ihned po startu jsem se tlačil na první místo, ale najednou přestal reagovat plynový pedál. Bohužel se s tím nedalo pokračovat. Doufám, že jsem si všechnu smůlu vybral a po zbytek šampionátu bude vše v pohodě," uvedl na webu stáje Lacko.

V úvodním dílu ME před měsícem v Misanu byl Lacko dvakrát druhý a dvakrát čtvrtý a vedl. Po Hungaroringu klesl na šestou pozici, první je jeho německý soupeř a jediný přemožitel z loňského ročníku Jochen Hahn na stroji Iveco.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.