Lacko svede v závěru ME s Albacetem boj o druhé místo

4. října 2019 17:24 - Jarama

Automobilový jezdec Adam Lacko bude v závěrečném závodě mistrovství Evropy tahačů v Jaramě bojovat o konečné druhé místo s domácím Antoniem Albacetem. Čtyři bodované jízdy před koncem ztrácí člen týmu Buggyra Racing na španělského rivala tři body. Titul si již s předstihem zajistil Jochen Hahn z Německa.

 

Buggyra media

"Je před námi vypjatá koncovka a to mě baví. Musím přiznat, že když Antonio ohlásil po pauze comeback, říkal jsem si, že si bude chtít závodění spíše užívat. Nakonec se ale kousl, což je ku prospěchu celého truckracingu," oceňuje Lacko, který letos závodí s novým speciálem VK50.

I proto je s dosavadními výsledky vcelku spokojený. "Shodli jsme se s (šéfem týmu) Martinem Kolocem a vedením týmu, že ať to dopadne v Jaramě jakkoli, pokud se tedy nějak brutálně nerozstřelím, bude hodnocení sezony kladné. I když je jasné, že ji chci zakončit vítězstvím," ujišťuje Lacko, který letos stejně jako Albacete vyhrál dvě jízdy.

Buggyra v závodě tahačů v Le Mans

Buggyra media

Odstup na španělského jezdce Lacko snížil před týdnem v Le Mans o šest bodů, teď chce znovu útočit. Z pohledu roudnického týmu je ale důležité, že si upevnil třetí pozici. "Máme radost, že se nám podařilo v Le Mans setřást Steffi Halmovou. Adam navýšil náskok na 34 bodů, takže pokud v našem případě nedojde k něčemu katastrofickému, neměla by nás pátá bedna v řadě minout," věří manažer roudnického týmu Jan Kalivoda.

Druhé místo má pro oba velkou cenu

V minulosti se ukázalo, že Albacete je v Jaramě i díky pořadatelům nesmírně silný. „Nechci se určitě pouštět do spekulací. Nepíše se rok 2007, kromě toho se nebude jednat o titulový souboj. Na druhou stranu, přestože historie pamatuje pouze vítěze, má v obou případech druhé místo velkou cenu. Antonio bude slavit doma velkolepý comeback, Adam v případě úspěchu obhájí loňské postavení i přes skutečnost, že jsme nasadili úplně nová auta," poukazuje Kalivoda.

Druhý jezdec Buggyry Oly Janes ztrácí na vysněnou desátou příčku jedenáct bodů. Vzhledem k výkonu v Le Mans, především pak senzačnímu sedmému místu z třetího závodu, však zůstává optimistou.

„K třetímu místu v Poháru konstruktérů jsem letos přispěl přece jen trochu více, než tomu bylo loni. Celkové desáté místo by se rovnalo splnění hodně odvážné vize. Na druhou stranu, v Le Mans jsem zajel životní měřený trénink, v jednom ze závodů jsem bojoval s Halmovou, porazil Reinerta i Rodriguese. Nic nevzdávám, i v Anglii platí, že naděje umírá poslední," usmívá se Janes.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.