Rubriky:

Ostatní

Loni tam měla vážnou nehodu, přesto tam chce závodit znovu. Talentovaná Flörschová se chystá do Macau

16. října 2019 08:33 - Praha

Bude to rok, co Sophia Flörschová při světovém finále formule 3 v Macau po střetu s jiným vozem vyletěla z trati a utrpěla vážné poranění páteře. Osmnáctiletá závodnice se po úspěšné operaci a rehabilitaci vrátila už po několika měsících na trať a nyní se chystá opět do Macau.

 

Twitter

Sophia Flörschová si z loňské nehody pamatuje hodně. Přesto se chce na okruh, kde se horor odehrál vrátit. Německá závodnice se v listopadu při světovém finále formule 3 v Macau v rychlosti více než 270 km/h srazila s jiným vozem a vyletěla z trati. Proletěla přes bariéry a narazila do konstrukce pro fotografy.

Jako zázrakem z hrozivě vypadající havárie vyvázla jen se zraněními. Kdokoliv totiž záběry viděl, myslel, že to dopadlo mnohem hůře. Mladičká jezdkyně utrpěla zlomeninu sedmého krčního obratle a podstoupila několikahodinovou operaci. Po několika dnech už hlásila, že se bude chtít k závodění vrátit.

Jakmile přestala rehabilitovat, začala s přípravou na návrat. Už v březnu se svým týmem Van Amersfoort Racing testovala na okruhu v italské Monze a šéf si jí nemohl vynachválit. Během sezony pak jezdila v regionálním evropském formulovém šampionátu. Před posledními závody, které se jedou o nadcházejícím víkendu, je v průběžném pořadí na šestém místě z osmnácti.

Letošní sezona pro ni ale bude ještě pak pokračovat. Flörschová se chce zúčastnit Velké ceny Macaa, která se pojede příští měsíc. „Opravdu chci jet závod v Macau,“ potvrdila na sociálních sítích talentovaná závodnice, která doufá, že se jí jednou podaří získat místo u týmu formule 1.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.