Rubriky:

Ostatní

Jak si povedou mezi muži? Hvězdné jezdkyně utvoří dámskou posádku v Le Mans

9. března 2020 14:06 - Le Mans/Praha

Další dámská posádka míří do čtyřiadvacetihodinovky Le Mans. I v letošním ročníku slavného závodu se představí tým, který bude složený pouze z žen. Do prototypu týmu Richard Mille Racing ve slabší kategorii LMP 2 usednou talentované jezdkyně Sophia Flörschová, Tatiana Calderónová a zkušená Katherine Leggeová.

 

Twitter

Loni do slavného závodu Le Mans nasadil ženskou posádku tým Kessel Racing. Závodnice tehdy s vozem Ferrari třídy LMGTE Am obsadily celkové devětatřicáté místo. Letos s dámskou posádkou přichází tým Richard Mille Racing, do jehož prototypu kategorie LMP 2 usednou známé jezdkyně Sofia Flörschová, Tatiana Calderónová a Katherine Leggeová. Bude to tak poprvé v historii Le Mans, kdy v této třídě budou posádku tvořit jen ženy.

Kroužit po okruhu během závodu tedy uvidíme talentovanou jezdkyni Sofii Flörschovou. Devatenáctiletá Němka před více než rokem utrpěla během vážné nehody v závodě formule 3 v Macau zlomeninu krčního obratle. Závodění se ale ani po incidentu nechtěla vzdát a již na začátku loňského roku usedla do monopostu. Během sezony pak sbírala body v evropském regionálním šampionátu formulí a letos pojede formuli 3 s týmem Campos Racing.

Její kolegyní v posádce bude Tatiana Calderónová. Ta je testovací jezdkyní týmu formule 1 Alfa Romeo a loni se představila v šampionátu formule 2. „Jsem tak nadšená, že budu s týmem Richard Mille Racing závodit v Le Mans. Je to neuvěřitelná příležitost,“ napsala šestadvacetiletá Kolumbijka na sociální sítě.

Další šílená nehoda automobilové závodnice. Ve formuli 3 nezvládla monopost mladá Němka

Střídat se pak budou se zkušenou Katherine Leggeovou, která se stala první ženou, která závodila ve Formuli E. Britská jezdkyně v minulosti působila také v německém šampionátu cestovních vozů DTM, v IndyCar a před patnácti lety testovala monopost formule 1 týmu Minardi.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní