Rubriky:

Ostatní

Červená vlajka na virtuálním Slovakia Ringu, Calvet stále třetí

23. června 2020 19:54 - Roudnice nad Labem

Evropská trucková špička se sešla na třetím podniku virtuálního šampionátu na Slovakia Ringu. Téo Calvet statečně bránil třetí pozici v celkovém hodnocení závodní série. Nechyběli ani týmoví parťáci Adam Lacko a Aliyyah Koloc.

 

Buggyra media

Téo Calvet, letošní posila Buggyry, se s nástrahami třetího podniku ETRC digital pral statečně. „Poprvé jsem si vyzkoušel virtuální trať na Slovakia Ringu až před oficiálním tréninkem. Okruh je hodně záludný, proto se mi nedařilo jako v předchozích závodech. Ale při druhé soutěžní jízdě jsem se již cítil mnohem lépe," reagoval francouzský mladík, který stále drží třetí příčku v průběžném hodnocení šampionátu.

Stejně jako ve skutečnosti, tak i virtuální Slovakia Ring ukrývá nejednu nástrahu. „Nevyzpytatelná trať plná dlouhých táhlých zatáček. Osobně jí nemám moc rád, proto i virtuální závod byl pro mě hodně náročný a klouzalo mi to skoro jako v reálu," hodnotí Adam Lacko, šampión z roku 2017. „Navíc mě hodně mrzí zásah ředitelství závodu, které při druhé soutěžní jízdě vydalo pokyn k restartu po sérii nehod v prvním kole, zrovna když jsem byl v čele startovního pole. V reálných závodech je červená vlajka důležitá pro bezpečnost, ale ve virtuálu mně toto pravidlo přijde zbytečné," dodává Lacko.

Konec nečinnosti! Buggyra se opět chystá atakovat s tahačem rychlostní rekordy

Za nejpočetnější tým seriálu, startovala v neposlední řadě stále 15letá závodnice Aliyyah Koloc. „Závodění na simulátorech mě baví, beru to jako skvělou přípravu na reálné závodění. Sice byl letos plánovaný podnik na Slovakia Ringu zrušen z důvodů opatření proti pandemii, ale i tak věřím, že se mi zkušenost z virtuálního závodu bude hodit také při opravdových závodech," hodnotí talentovaná závodnice další premiéru na startu své kariéry.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní