Živě

Koronavirem se nakazil i sedminásobný šampion NASCAR

4. července 2020 08:49 - Indianapolis

Americká automobilová série NASCAR hlásí první případ nákazy koronavirem. Je jím sedminásobný šampion Jimmie Johnson, který zmešká minimálně nedělní závod na 400 mil v Indianapolis. Čtyřiačtyřicetiletý rekordman v počtu titulů bude v závodu Brickyard 400, který v minulosti čtyřikrát vyhrál, nahrazen v týmu Hendrick Motorsports Justinem Allgaierem.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Johnson neměl žádné příznaky nemoci covid-19. Testu se podrobil poté, co se nákaza potvrdila u jeho manželky, která zprvu myslela, že jde o alergii.

"Mou hlavní prioritou je zdraví a bezpečí mých blízkých a kolegů v týmu. Pohárový závod jsem ještě nikdy nevynechal, ale dovedu si představit, že to bude těžké se místo závodění jenom dívat. I když je to velké zklamání, vrátím se připravený zase vyhrávat a bojovat o play off," uvedl Johnson v prohlášení. Před návratem musí absolvovat dva testy na koronavirus s negativním výsledkem v rozmezí 24 hodin.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.