Indy 500 uvidí naživo jen čtvrtina kapacity, tedy 87 tisíc lidí

22. července 2020 10:20 - Indianapolis

Slavný závod 500 mil Indianapolis bude moci v největší sportovní aréně světa sledovat letos jen čtvrtina diváků z obvyklé kapacity. Ačkoli organizátoři kvůli koronaviru plánovali, že se do areálu dostane alespoň 150 tisíc lidí, ve skutečnost to bude zhruba 87 000 fanoušků.

 

Twitter

Jedinečnou atmosféru v Indianapolis Motor Speedway tradičně tvoří na tribunách 350 tisíc lidí. Tentokrát mohou pořadatelé kapacitu zaplnit jen z 25 procent, protože musí zajistit více volného prostoru mezi obsazenými sedadly.

Kvůli pandemii covidu-19 byl závod z konce května odložen na 23. srpna. Letos bude v areálu nejnižší návštěva od roku 1916, kdy přišlo 83.000 diváků. V úterý organizátoři také informovali, že pro všechny bude platit povinnost mít zakrytá ústa a nos.

Série IndyCar, jejíž je 500 mil Indianapolis součástí, se po odkladu způsobeném pandemií rozjela začátkem června před prázdnými tribunami v texaském Fort Worth. Závodů v upraveném kalendáři zatím bylo šest.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: