Rubriky:

Ostatní

Novozélandský pilot Dixon pošesté ovládl seriál IndyCar

26. října 2020 08:02 - St. Petersburg/Praha

Novozélandský pilot Scott Dixon ovládl pošesté šampionát americké formulové série IndyCar a už pouze jedno celkové prvenství ho dělí od vyrovnání absolutního rekordu A. J. Foyta. Čtyřicetiletý Dixon si letošní triumf pohlídal třetím místem ve finále sezony v St. Petersburgu.

sntv

Závěrečný čtrnáctý závod zkráceného a pozměněného seriálu kvůli pandemii koronaviru vyhrál Dixonův největší rival Josef Newagarden, jemuž ale ani čtvrté vítězství v ročníku vzhledem k Novozélanďanově náskoku k titulu nestačilo. Na městském okruhu v St. Petersburgu měl původně sedmnáctidílný šampionát 15. března začít, nakonec se startovalo 6. června v texaském Fort Worth a odjelo se 14 závodů.

"Šest je fajn, ale sedm zní ještě lépe. To bude samozřejmě můj cíl, i když to bude těžké," uvedl Dixon ke své historické bilanci. Rodák z australského Brisbane letos stejně jako Newgarden vyhrál čtyři závody včetně prvních tří.

Scott Dixon na trati americké formulové série IndyCar

Reinhold Matay, Reuters

V St. Petersburgu sledovalo finále seriálu na tribunách 20.000 lidí, což byla největší návštěva v sezoně. Bez diváků se poprvé v historii jelo slavných 500 mil Indianapolis, jež bylo v srpnu sedmým dílem šampionátu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní