Velké finále sezony v Le Castellet

13. listopadu 2020 21:37 - Brno

Sezona končí. Již o víkendu se na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet uskuteční závěrečný podnik nejrychlejšího pohárového seriálu Lamborghini SuperTrofeo Europe. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na Francouzskou Riviéru v pozměněné sestavě a s nadějí na celkové umístění v LB Cupu.

 

Buggyra media

Jakub Knoll se po havárii v Barceloně stále necítí dost fit, proto jej v posádce s Bronislavem Formánkem vystřídá další ostřílený jezdec Josef Záruba.

„Jakuba stále trápí bolesti v oblasti žeber. Proto jsme se dohodli, že po Spa-Francorchamps vynechá i závody ve Francii. S Broňkem Formánkem tak do vozu opět po čase usedne Josef Záruba. Oba se velice dobře znají a stejně tak znají i trať z jarního testování. Věřím tedy, že je v našich možnostech přivézt domů velice dobrý výsledek," vysvětluje Jiří Mičánek jr., týmový manažer.

Fanoušků ubylo, slavnostní atmosféra na legendární trati ve Spa zůstala

Stejná očekávání jsou pak vkládána do druhé posádky, kterou tvoří Libor Dvořáček a Kurt Wagner. Aktuálně jim v hodnocení LB Cupu patří celkové třetí místo.

„Libor s Kurtem jsou konzistentní od prvního závodu. Sbírají body i poháry, a tak si přejeme, ať jim forma vydrží i pro závěrečný víkend. Oba by si dobrý výsledek zasloužili a my jako tým uděláme vše, abychom jim pomohli," dodává Jiří Mičánek.

Víkendové závody v Le Castellet lze sledovat prostřednictvím živého streamu na gtworld-challenge-europe.com/live.

První závod začíná v sobotu od 16:10, druhý v neděli od 9:05.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: