Ostatní

Michek a Francouz Richier vyhráli motokros v Kramolíně

28. srpna 2011 19:43 - KRAMOLÍN

Český jezdec Martin Michek na stroji KTM vyhrál obě jízdy ve třídě MX3-Open v pátém pokračování sedmidílného seriálu mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu v Kramolíně. Třetí jezdec mistrovství světa Michek se tímto úspěchem dva závody před koncem výrazně přiblížil k zisku titulu. Před druhým Maďarem Kornélem Némethem má náskok 52 bodů.

archiv

Ve třídě MX2 si vedl stejně suverénně Francouz Florent Richier, který rovněž vyhrál obě jízdy. Richier úspěšně dohání absenci z červnového druhého závodu v Petrovicích. V průběžné klasifikaci je už třetí a má pouze čtyřbodovou ztrátu na vedoucího Josefa Kulhavého.

Michek vyhrál obě jízdy stylem start-cíl. V první měl v cíli náskok 16 sekund před Némethem, v druhé za ním dojel se stejnou časovou ztrátou Petr Bartoš.

"Soustředil jsem jsem se na starty, chtěl jsem mít závod pod kontrolou. Tato taktika mi vyšla. I když se mi podařilo zvýšit náskok, ještě nemám v boji o titul nic jistého," řekl vítězný Michek.

Další závod je na programu 24. září v Jiníně.

Šestý závod MMČR v autokrosu v Sedlčanech (Příbramsko):
Touring cars a divize 5: 1. Svoboda (Mitsubishi Lancer), 2. Bret (Škoda Fabia), 3. Neumann (Toyota Corolla).
Průběžné pořadí: 1. Svoboda 91, 2. Neumann 71, 3. B. Kořínek (Ford Focus) 70.
Buggy 1600: 1. Nosálek, 2. Pospíšilík (oba Škoda), 3. Jánoš (VW).
Průběžné pořadí: 1. Nosálek 94, 2. Pospíšilík 93, 3. Jánoš 73.
Super buggy: 1. P. Bartoš (BMW), 2. Kalvoda (Mitsubishi), 3. Stloukal (Ford).
Průběžné pořadí: 1. P. Bartoš 100, 2. Keřka (Tatra) 95, 3. Stloukal 92.

Časová osa: Ostatní