Enge obsadil v devátém závodě MS vozů GT1 druhé místo

10. září 2011 21:48 - PEKING

Automobilový jezdec Tomáš Enge obsadil společně s německým týmovým kolegou Alexem Müllerem druhé místo v devátém závodě mistrovství světa vozů GT1, který se konal v Pekingu. Z vítězství se radovali Stefan Mücke a Darren Turner, kteří startovali také s vozem Aston Martin.

 

BPA

Enge s Müllerem vybojovali na městské trati v čínské metropoli celkem šestadvacet bodů za druhé místo v hlavním závodě a vítězství v kvalifikační jízdě. V průběžném pořadí seriálu se tak před posledním závodem posunuli na páté místo.

O výhru podle všeho Engeho a Müllera připravila nevydařená zastávka v boxech. Enge se přitom v hlavním závodě moc nesvezl, dvacet minut jezdil za safety carem.

"Odjel jsem asi tři ostrá kola a zajel jsem k povinné zastávce, která se nám opět nepodařila. Alex se propadl na třetí místo a díky výpadku vedoucího Astonu týmu Hexis jsme si dojeli pro druhé místo. Měli jsme ale na to, abychom zvítězili i v hlavním závodě," uvedl Enge na svých oficiálních internetových stránkách.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.