Bývalý skokan Malysz zajel v autě traťový rekord, pak havaroval

15. září 2011 17:22 - ŽAGAŇ

Bývalý skokan na lyžích Adam Malysz prokázal svůj talent i za volantem. Poté, co v březnu ukončil kariéru na sněhu, věnuje se své velké vášni autům a v Žagani na západě Polska vytvořil nový rekord v terénním voze rychlostí téměř 180 km/h. Krátce poté však měl bývalý polský sportovní idol i svou první havárii.

 

Kacper Pempel, Reuters

Třiatřicetiletý trojnásobný vítěz Světového poháru, medailista z MS i olympijských her otočil auto na střechu. Při nehodě utrpěl pohmožděniny, ale odešel po svých a s úsměvem na rtech. "Kdybych se tímto nechal odradit, nebyl bych Adamem Malyszem," prohlásil.

Traťový rekord měl do dneška hodnotu 176 km/h, pro Malysze byla jízda ve voze SUV součástí příprava na slavnou Rallye Dakar. Během kariéry skokana vyhrál Světový pohár v letech 2001, 2003 a 2007, získal také čtyři zlaté medaile na mistrovství světa a tří stříbra z olympijských soutěží.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.