Motoristická anketa Zlatý volant se za rok 2020 nebude vyhlašovat

10. prosince 2020 12:42 - Praha

Anketa Zlatý volant se v příštím roce oproti původním předpokladům neuskuteční. Pořadatelé tradiční motoristické ankety se nakonec rozhodli trofeje pro nejlepší české závodníky a závodnice za rok 2020 neudělit s ohledem na nerovné podmínky kvůli pandemii koronaviru. Ještě v říjnu sice oznámili, že se rozhodli pouze přeložit termín slavnostní ceremoniál na únor 2021, dnes ale oficiálně informovali o tom, že vyhlášení vítěze 44. ročníku ankety se posouvá až na začátek roku 2022.

 

archiv Tomáše Vavřince

Důvodem jsou vládní opatření proti šíření koronaviru, která neumožnila uspořádání téměř žádných akcí v kompletní podobě. "Sportovci neměli možnost plnohodnotně bojovat o hlasy v anketě Zlatý volant, toto prestižní ocenění za rok 2020 proto nebude uděleno," uvedla výkonná ředitelka pořádající marketingové agentury Pozitif Jana Svobodová v tiskové zprávě. Vyhlašovat se nebude ani vítěz ankety Zlatá řidítka pro nejlepšího motocyklového jezdce.

Zástupci agentury by chtěli udělit alespoň symbolickou cenu za rok 2020, a to za přínos světovému motoristickému sportu v kategoriích Zlatý volant a Zlatá řídítka. Jména oceněných by měla být zveřejněna v lednu. Letos v únoru si trofeje za celoživotní přínos převzali italská motocyklová legenda a patnáctinásobný mistr světa Giacomo Agostini a francouzský pilot formule 1 Romain Grosjean.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.