Živě

Enge obsadil v konečném hodnocení MS vozů GT1 čtvrté místo

7. listopadu 2011 12:22 - SAN LUIS

Tomáš Enge s německým týmovým kolegou Alexem Müllerem vybojovali v závěrečném dílu mistrovství světa vozů GT1 v Argentině tři body a v konečném hodnocení seriálu obsadili mezi jezdci čtvrté místo. V týmovém pořadí byla stáj Young Driver AMR závodící s vozy Aston Martin DBR9 třetí.

 

bpa.com

Enge s Müllerem získali na okruhu Potrero de los Funes v San Louis dva body za páté místo v kvalifikační jízdě. V hlavním závodě pak dojeli desátí. O lepší výsledek je připravila kolize hned na začátku a poté trest v podobě projetí boxovou uličkou za Müllerovo předjíždění při vyvěšení žluté vlajky.

"Poslední závod sezóny byl jak na houpačce a boj až do posledního kola. Nejdříve rána do Alexe, který z toho naštěstí vyšel dobře, s minimálním poškozením auta. Pak byla vyvěšena žlutá vlajka, kterou Alex neviděl, a tak předjel celé pole. Pak jsme dostali penalizaci a to byla pro nás největší rána...," uvedl Enge na svých stránkách na facebooku.

Z vítězství se v Argentině radovala italsko-nizozemská dvojice Francesco Pastorelli, Yelmer Buurman s corvettou, světovými šampióny se stali Němci Lucas Luhr a Michael Krumm s nissanem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.