Slavný závod 24 hodin Le Mans se letos pojede až v srpnu

4. března 2021 18:40 - Le Mans

Slavný automobilový závod 24 hodin Le Mans byl odložen z plánovaného červnového termínu na srpen. Pořadatelé doufají, že se tímto krokem vyhnou současným přísným koronavirovým opatřením a budou moci na okruhu přivítat fanoušky.

 

Twitter

"I když to bylo těžké rozhodnutí, bylo správné. Uspořádat 24 hodin Le Mans za zavřenými dveřmi druhý rok po sobě by bylo nemyslitelné," řekl předseda pořádajícího Automobile Club de l'Ouest Pierre Fillon. "Pracujeme na tom, abychom zorganizovali bezpečnou akci se všemi nezbytnými zdravotními opatřeními," dodal.

Původně se mělo v Le Mans jet 12. a 13. června, nový termín byl stanoven na 21. a 22. srpna. Slavný závod, který se jel poprvé v roce 1923, se vloni po tříměsíčním odkladu kvůli koronaviru uskutečnil až v září a bez diváků, v roce 2019 ho na okruhu Sarthe sledovalo 252 500 fanoušků.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.