Slavný závod 500 mil Indianapolis bude s diváky, dovoleno jich je 135 tisíc

22. dubna 2021 12:12 - Indianapolis

Slavný automobilový závod 500 mil Indianapolis by letos v omezené míře měli sledovat na tribunách diváci a schválená kapacita 135 000 návštěvníků bude nejvyšší na sportovní události v Americe od začátku koronavirové pandemie. Největší sportovní aréna světa bude naplněna ze 40 procent. Oznámili to organizátoři závodu, jenž se pojede 30. května.

 

Twitter

Loni kvůli covidu se závod 500 mil Indianapolis konal poprvé ve více než stoleté historii bez diváků a místo května až v srpnu. Předtím se každoročně o jedinečnou atmosféru na tribunách staralo na 350 tisíc lidí. "Naši fanoušci pro nás znamenají všechno, už se nemůžeme dočkat, až je přivítáme letos zpátky," řekl šéf okruhu Indianapolis Motor Speedway J. Douglas Boles.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.