Živě

Tým Vintage Rallye nasadí na Dakar čtyři vozy do kategorie Classic

29. června 2021 15:32 - Praha

Celkem čtyři posádky se chystá v lednu příštího roku nasadit na start Rallye Dakar český tým Vintage Rallye. Všechny se představí v kategorii Dakar Classic s vozy Land Rover. Ústřední postavou týmu je Dušan Randýsek, který se slavné soutěže několikrát zúčastnil na motocyklu, v buggyně i jako řidič doprovodného kamionu.

 

Orion Moto Racing Group

"Nápad vznikl letos, když jsem jel v kamionu jako rychlá asistence Krise Meeka a viděl tam ty blázny v historických vozech. Dostal jsem nápad, po návratu řekl kamarádovi a dali jsme se do toho," řekl Randýsek na tiskové konferenci v Praze. "Nová kategorie Classic je krásné splynutí třech zálib - závodění, cestování a prožitku jízdy s veteránem," uvedl.

Vedle Randýska, který se na Dakar vydá v posádce s osmnáctiletým synem Františkem, do dalších vozů usednou otec a syn Petr a Tomáš Fialovi, Zdeněk Ondráček s Vlastimilem Forejtem a bratři Albert a Štěpán Pancovi. "Všichni se už známe řadu let. Zejména s Petrem Fialou jsem absolvoval řadu soutěží," podotkl Randýsek. Osobně měl i jednu speciální motivaci - chtěl jet se synem. "Chci mu předat zkušenosti. Navíc mu bylo osmnáct, má čerstvě řidičák a bude tak moct na přejezdech řídit," pousmál se.

Všechny posádky nového týmu mají zkušenosti se závody historiků, které se jezdí jako takzvaná rallye pravidelnosti. "Každý návrat Dušana z Dakaru byl o velkých plánech, jak za rok společně pojedeme. Teď se náš celoživotní sen zhmotnil v nové kategorii. Přicházíme z veteránského světa, kde se měří setiny, řekli jsme si, že alespoň něco umíme," uvedl Petr Fiala, který si ale uvědomuje, že posádky nečeká nic jednoduchého. "Očekáváme trošku větší náročnost, než jsme zvyklí na veteránských rallye. Jsme připraveni na to, že nevíme, co nás čeká," dodal Fiala.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.