Lacko byl v Mostě jednou třetí, v průběžném pořadí ME tahačů klesl na 3. pozici

28. srpna 2021 19:12

Automobilový jezdec Adam Lacko obsadil třetí místo v dnešním hlavním závodě mistrovství Evropy v Mostě. Ve druhé jízdě ale dojel zástupce týmu Buggyra Racing osmý a v průběžném pořadí šampionátu klesl na třetí pozici. Na severu Čech se zatím nejvíce dařilo Norbertu Kissovi z Maďarska, který jednou vyhrál a ve druhé jízdě byl po dodatečné penalizaci třetí.

 

Buggyra media

Lacko před začátkem Czech Truck Prix doufal v déšť, přání se mu ale nevyplnilo. Nepřízeň počasí totiž provázela spíše závody dalších kategorií. Do hlavní bodované jízdy vyrazil Lacko po nepříliš vydařené kvalifikaci z třetí řady, na mokré trati se mu podařilo posunout se na 3. místo, ale Kisse s druhým Saschou Lenzem z Německa dojet nedokázal. V závěru se na osychající trati navíc musel bránit atakům Španěla Antonia Albaceteho.

"Kvalifikace byla sázkou do loterie a nám moc nevyšla. Místy byla trať suchá, jinde zase mokrá a nakonec z toho bylo šesté místo. Povedl se mi start do hlavního závodu a svedl jsem několik tvrdých soubojů, ze kterých resultovalo třetí místo. V závěru na mě sice Albacete tlačil, ale pohlídal jsem si správné brzdění i stopu a pozici se mi podařilo udržet," řekl Lacko.

Lacko si po běsnění přírodních živlů musí počkat na Most

Do druhé handicapové jízdy, do které startuje elitní osmička v obráceném pořadí, vyrazil Lacko opět ze třetí řady, krátce po startu ale klesl na 8. místo, na kterém i dojel. Opět se dařilo Kissovi, který se dokázal posunout na druhé místo a v posledním kole v tvrdém souboji předjel i Němce Andrého Kursima. Následně ale dostal penalizaci a propadl se na třetí místo. Druhý tak dojel další pilot Buggyry Teó Calvet z Francie.

"Klouzala mi spojka a byl problém na přední nápravě, kterou jsme neměli možnost odzkoušet. Takže už víme, co pro neděli změníme," řekl Lacko.

Mistrovství Evropy tahačů v Mostě:
1. jízda:
1. Kiss (Maď./MAN) 24:54,565
2. Lenz (Něm./MAN) -0,651
3. Lacko (ČR/Buggyra) -18,286
...14. Kolocová (ČR/Buggyra) -1:14,004.
2. jízda:
1. Kursim (Něm./Iveco) 22:54,690
2. Calvet (Fr./Buggyra) -5,210
3. Kiss -9,028
...8. Lacko -12,325
16. Kolocová -36,235.
Průběžné pořadí ME:
1. Lenz 59
2. Kiss 58
3. Lacko 47
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.