Vršecký byl v ME tahačů ve Smolensku druhý, Lacko havaroval

28. července 2013 16:33 - Smolensk

Druhé místo Davida Vršeckého v nedělním úvodním pohárovém závodě mistrovství Evropy tahačů bylo nejlepším výsledkem českých jezdců během víkendového programu na okruhu ve Smolensku. Adam Lacko vyšel ve druhém soutěžním dnu bodově naprázdno, když měl v první jízdě těžkou nehodu a do druhé nenastoupil. Jeho maximem v Rusku bylo sobotní šesté místo v prvním závodě, ve kterém Vršecký skončil čtvrtý.

 

Martin Kozák/BUGGYRA 2013

Vršecký si o víkendu připsal ještě páté a deváté místo a v průběžném pořadí je stejně jako před závody v Rusku čtvrtý. Vedení si upevnil Španěl Antonio Albacete, který v neděli jako jediný porazil Vršeckého v hlavní jízdě. Ta byla přerušena po těžké havárii Lacka s Maďarem Norbertem Kissem, na jejímž začátku byla patrně technická závada na stroji českého jezdce.

"Když jsem šlápl na brzdu, něco prasklo a auto bylo v tu chvíli neovladatelné. Nebrzdilo a ani jsem nemohl zatočit. Do Norberta jsem šel doslova z plné rychlosti," uvedl Lacko v tiskové zprávě. Oba tahače byly zničené, jezdci vyvázli podle všeho bez vážnějších potíží. Lacko si nicméně stěžoval na bolesti krční páteře. "Byla to strašná rána a ten tlak, co držely pásy, byl obrovský," řekl.

Výsledky ME v závodech tahačů ve Smolensku:
Třetí závod:
1. Albacete (Šp./MAN)
2. Vršecký (ČR/Buggyra) -3,949
3. Hahn (Něm./MAN) -9,579,
...Lacko (ČR/Renault) nedokončil.
Čtvrtý závod:
1. Mäkinen (Fin./MAN)
2. Major (Maď./MAN) -0,559
3. Östreich (Něm./MAN) -2,002,
...5. Vršecký -2,878,
Lacko nenastoupil.
Průběžné pořadí ME:
1. Albacete 255 b.
2. Hahn 238
3. Östreich 197
4. Vršecký 185,
...6. Lacko 126.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.