Živě

Ekologické formule? To není motosport, opovrhuje novinkou Lauda

26. září 2014 11:32 - Vídeň

Legendární pilot formule 1 Niki Lauda se opovržlivě vyjádřil na adresu nového seriálu formule E. Někdejší šampión F1 a výkonný ředitel stáje Mercedes prohlásil v rozhovoru pro magazín Auto, Motor und Sport, že závody elektrických formulí nepovažuje za motoristický sport.

 

Xavier Galiana, Reuters

Seriál ekologických formulí, který minulý týden odstartoval premiérovým závodem v Pekingu, prý Laudu zklamal. "Pro mě to byla ta nejhorší věc, jakou jsem za dlouhou dobu viděl," prohlásil slavný Rakušan. "Auta vypadají jako hračky a plouží se po okruhu jedno za druhým - to pro mne není motosport," uvedl.

Závod v Pekingu přitom poznamenala ošklivá nehoda v závěru, když těsně před cílem najel Nicolas Prost, jenž od startu vedl, do Nicka Heidfelda, který se ho v poslední zatáčce pokusil předjet. Auto bývalého pilota F1 se vzneslo, přetočilo, vrazilo do bariéry a dopadlo na zem. Heidfeld vyvázl z havárie bez zranění i díky tomu, že formule E musejí splňovat stejné bezpečnostní normy jako monoposty F1.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.