Ekologické formule? To není motosport, opovrhuje novinkou Lauda

26. září 2014 11:32 - Vídeň

Legendární pilot formule 1 Niki Lauda se opovržlivě vyjádřil na adresu nového seriálu formule E. Někdejší šampión F1 a výkonný ředitel stáje Mercedes prohlásil v rozhovoru pro magazín Auto, Motor und Sport, že závody elektrických formulí nepovažuje za motoristický sport.

 

Xavier Galiana, Reuters

Seriál ekologických formulí, který minulý týden odstartoval premiérovým závodem v Pekingu, prý Laudu zklamal. "Pro mě to byla ta nejhorší věc, jakou jsem za dlouhou dobu viděl," prohlásil slavný Rakušan. "Auta vypadají jako hračky a plouží se po okruhu jedno za druhým - to pro mne není motosport," uvedl.

Závod v Pekingu přitom poznamenala ošklivá nehoda v závěru, když těsně před cílem najel Nicolas Prost, jenž od startu vedl, do Nicka Heidfelda, který se ho v poslední zatáčce pokusil předjet. Auto bývalého pilota F1 se vzneslo, přetočilo, vrazilo do bariéry a dopadlo na zem. Heidfeld vyvázl z havárie bez zranění i díky tomu, že formule E musejí splňovat stejné bezpečnostní normy jako monoposty F1.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: